עדכונים

תמונות אחרונות

IMG_20170329_090127

מגמות – מסלולי בחירה

מגמות בבית ספר "עומר – משגב"

בנוסף למקצועות החובה, על התלמיד/ה לבחור מגמה/הגברה מהמבחר המוצע להלן. בחירת מגמה נעשית עפ"י מס' שיקולים עיקריים: 1. נטיית לבו של התלמיד. 2. כישרונותיו של התלמיד/ה התנהגותו/ה והישגיו/ה הלימודיים. 3. המלצת מחנכים, מורים מקצועיים, רכז/ת ויועצת. 4 .יכולתו להשקיע מאמץ, להתמיד ולקחת אחריות מלאה על מילוי כל המטלות. 

מגמת ניהול עסקי 

רכזת מגמה: תמר פוקר
054-2209550                                                                                                                                            [email protected] 
ניהול עסקי היא מגמה ייחודית ורבת עניין המשלבת לימודים עיוניים ולימודי התנסות. במסגרת הלימודים, יזכו התלמידים לעבור מסע מרתק ואקטואלי במסדרונות עולם הכלכלה והתעסוקה של מדינת ישראל במאה ה-21. התלמידים יכירו מקרוב את העולם הפיננסי והעסקי העכשווי, ילמדו כיצד מתרחשים תהליכים כלכליים ברמת המשק והמדינה וכיצד הם משפיעים על הפרט היחיד והמשפחה.

מגמת "ניהול עסקי" מקנה לבוגריה השכלה רחבה והבנה עיונית ומעשית בתחומי הכלכלה השונים – בנקאות, מיסוי, ניהול עסק פרטי, מבנה ארגונים שונים והדרך להשתלב בהם, מבוא לניהול וליחסי עבודה, משאבי אנוש ועוד. הלימוד משלב נושאים עיוניים הנלמדים בכיתה באמצעים מגוונים וביקורים בארגונים שונים – בנקים, לשכות המס, משרדי ייעוץ וניהול חשבונות וכדומה. בתום הלימודים באפשרות בוגרי המגמה לזכות בתעודת בגרות מלאה או טכנולוגית, שתאפשר להם להשתלב בארגונים שונים, לפתוח עסק עצמאי משלהם, להשתלב בלימודי המשך (לימודי חוץ או לימודי תעודה) ואף להתקבל ללימודים אקדמאיים.

מגמת צילום ותקשורת חזותית 

רכזת מגמת צילום: אורית קליין
050-7456460
[email protected]

לכל אחד מאתנו יש מבט מיוחד משלו על העולם. בכל רגע נתון אנחנו מצלמים ומצטלמים. (לפעמים אפילו בחלום) המבט הער קולט ללא הרף צורות, צבעים, דמויות ומצבים. בעולם המהיר של היום אנחנו בעיקר קולטים דימויים ופחות מייצרים אותם מעצמנו. במגמת הצילום נלמד לייצר דימויים חזותיים שיהיו לנו ולסביבה משמעותיים, ואף יוכלו להשפיע על אורח חיינו ועל הסביבה. נלמד לפצח קוד של אמירה חזותית ללא מילים. יצירת תצלומים מיוחדים, התבוננות מזווית לא רגילה על החיים, פיתוח סבלנות ודמיון והעלאת שאלות בעקבות תצלומים בתקשורת ומחאה חזותית- כל אלו מתעוררים בנו בזמן שאנו עוסקים בצילום מתוך הכרה את שפתו המיוחדת. היכולת לעצור לרגע ולהסתכל באופן מוקפד, איטי, ואמיץ על מציאות כה מהירה, תסייע לנו לרכוש כלי למודעות ולביטוי עצמי אישי ברמה גבוהה תוך שימוש בשפה חדשה. הלימודים ישלבו את שלושת הנושאים במקביל בשלוש שנות הלימוד. צילום דיגיטאלי מעשי בצד לימודי פוטושופ ועריכה ממוחשבת, עקרונות של אופטיקה יילמדו בצד סדנאות ויציאות לשטח, והיסטוריה של צילום בצד עבודה בחדר חושך. הלימוד הוא חוויתי ויצירתי ומתבצע במסגרת סדנאות יצירה והרצאות בכיתה.   עבודות – כל שלבי הלמידה מונחים ע"י צוות המורים , ונרכשים באמצעות עבודות בבית ובבית הספר התורמות להעמקת הידע התיאורטי ולהעצמת הניסיון האישי.
← הלמידה המעשית מלווה בסיורים ובמפגשים עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ.
← בשעות אחה"צ 8/9/10/11 הלימודים במגמה זו מתקיימים בחלקם בשעות המאוחרות.
← הלימודים בהגברה כרוכים בתשלום עבור חומרים וסיורים לימודיים.

מגמת עיצוב
מרכזת מגמה: יעלה תשבי – פריד
054-6997697
[email protected]
המגמה מכשירה את התלמידים לעסוק בתחומי העיצוב. הלימודים במגמה מקנים לתלמידים את העקרונות התיאורטיים של העיצוב ואת האמצעים והשיטות בתהליך העיצוב ובעבודת המעצב, ידע על העולם החזותי, כלים להבנת השפה החזותית ואמצעים ליישומה המגמה מפתחת אצל התלמידים דמיון, יצירתיות וידע במיומנויות המחשב, כולן יחד מהוות כלי עבודה בידי התלמיד המעצב. התלמידים מתמודדים עם נושאים שונים ומגוונים בתחום העיצוב והתקשורת החזותית. במהלך הלימודים כל תלמיד צובר תיק עבודות אשר מכיל איורים, כרזות, פלאיירים, כרטיסי ביקור, עיצוב מוצר, עיבוד תמונות, וכדומה. מקצוע העיצוב במהותו משלב בתוכו ידע מתחומי דעת שונים משום שהוא מצריך שילוב ממקצועות המדע והטכנולוגיה, מתחומי התרבות, מדעי הרוח ומדעי החברה. הרב-תחומיות מאפשרת לתלמיד לנתח בעיות ולהציע פתרונות יצירתיים, פונקציונאליים ואסתטיים. בלמידה המעשית ישלבו סיורים במפעלים, תערוכות ומפגשים עם אנשי מקצוע מובילים בתחום. התוכנות הגרפיות הנלמדות הן: פוטושופ, אילוסטרייטור אינדיזיין, פלאש.
←הלימודים במגמה כרוכים בתשלום עבור חומרים וסיורים לימודיים.

שאלות ותשובות נפוצות על מגמות הלימוד בבית ספר "עומר – משגב"

ש: אין לי מושג באיזו מגמה לבחור! מה עליי לעשות?
ת: אם קיים קושי בבחירה, מומלץ להיוועץ בצוות ביה"ס העומד לרשותו של התלמיד וכולל את מורי המגמה, מחנכת הכיתה, יועצת, רכזת ההכוון ומנהלת בית הספר.

ש: האם ניתן ללמוד בכל מגמה שארצה?
ת: המגמות פתוחות לבחירה בפני התלמידים. לכל מקצוע דרישות משלו, ומומלץ שכל תלמיד  ינסה להעריך עד כמה יצליח להתמודד עם דרישות המקצוע המפורטות בחוברת ההכוון.

ש: בחרתי מגמה אבל התחרטתי, מה עליי לעשות?
ת: עם סיום תהליך ההכוון, בקשות לשינוי מגמה יהיו מותנות במקום פנוי בקבוצה ובאישור הצוות החינוכי.  תלמיד שירצה לשנות את בחירתו לאחר תחילת שנה"ל הבאה, יוכל לעשות זאת  אחרי החגים.  התלמידים שיהיו מעוניינים בכך יגישו את בקשותיהם בטופס המיועד, לרכזת ההכוון. בקשת התלמיד תישקל ותיבדק לעומק, אם הבקשה תימצא מותאמת לקבוצת הלימוד אליה ביקש לעבור ואם יוותר מקום יבוצע השינוי.  במקרה של מעבר חלה על התלמיד חובת השלמת החומר אותו הפסיד (במידה והמעבר נעשה לאחר תחילת השנה).

נְגִישׁוּת
סגור סגור