למידה יצרנית משמעותית - מסכות הגנה ארגון TOM ומגמת עיצוב קמפוס משגב

שבוע נוסף במתכונת ״למידת קפסולה״ הסתיים ב-"עומר-משגב" עם פעילות יוצאת דופן של יצירת מסכות קורונה משוכללות! יוזמה מבורכת של רועי גולדנברג מעמותת TOM שפנה לאגף החינוך במועצה כדי להפעיל את מדפסות תלת המימד של בית הספר הפכה ליום יצרני משמעותי עבור התלמידים והצוות שהגיעו לקמפוס. 

    

רועי משתף "אני בוגר בית הספר (אי שם לפני עשור) ובעקבות הקורונה חזרתי לצפון. פניתי למחלקת חינוך במועצה כדי להפעיל את מדפסות התלת מימד של בית הספר לטובת ייצור מגני פנים לתלמידים ולצוות החינוך המיוחד שמגיעים לבית הספר, במטרה לשלב תלמידים מביה"ס בעשייה". עמותת TOM, שהמנכ"ל העומד בראשה, עידן סלע, גם הוא בוגר על יסודי משגב, תרמה כרגע 150 מגנים לבי"ס עומר ואת ההדרכה על ייצור המסכה. בעזרת מדפסות התלת מימד של מגמת עיצוב בבית הספר, הצוות  והתלמידים המגיעים ללמידה בקמפוס ידפיסו מסכות מגן לבתי ספר נוספים/ כישורית/ בי"ח נהריה ועוד.

"ארגון TOM הוא מיזם ישראלי בינלאומי, המייצר פתרונות ברי השגה עבור אנשים עם מוגבלויות, לבעיות זנוחות, אשר אין להן פתרון שוק, במטרה לשפר את איכות החיים ורמת ההכללה החברתית של אנשים עם מוגבלויות. הארגון בונה קהילות באמצעות אירועים ושיתופי פעולה בחיבור בין מפתחים, מהנדסים ומעצבים (Makers) לבין בעלי הצורך (Need Knowers) ובכך מקדם את עולם הנגישות והצרכים המיוחדים" מסביר רועי.

שירלי, מורה בצוות "עומר" המלמדת במגמת העיצוב הובילה את היום בבית הספר מספרת על החיבור: "הבוקר פגשנו את הנציגים המקסימים של עמותת TOM רועי ודניאל. קיבלנו מהם הדרכה ראשונה והתחלנו בתהליך ייצור של קשתות למסיכות קורונה במדפסת התלת מימד של מגמת עיצוב. לאחר שייצרנו מסיכה בעזרת ההדרכה, נמשיך לייצר באופן עצמאי, כאשר רועי ודניאל יהיו לעזר כתמיכה טכנית".

נרקיס, מחנכת ז' ב"עומר" שהגיעה ליום למידה מקרוב לא ציפתה לחזור הביתה עם טייטל חדש כיצרנית מסכות קורונה, "במסגרת תכנית הלמידה פנים אל פנים, הגעתי לבית הספר והתרגשתי מהעשייה שציפתה לנו. בקבוצות קטנות, תחת שמירה על הנחיות הבטיחות, דאגנו לחוות למידה משמעותית ויצירה למען הקהילה".

אורלי גלעד, מנהלת "עומר" שהתנסתה בהכנת המסכות מסכמת את היום היצרני: "אנו רוצים להודות לרועי על היוזמה ולמועצה על החיבור לבית ספרנו, בזכותכם זכינו להעשרה יצרנית שהשאירה חותם בקרב התלמידים והצוות ובשיעור החשוב מכל – מעורבות חברתית ונתינה לקהילה". 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות