"מסע לעתיד" שכבת י"ב

"מסע לעתיד"- שכבת י"ב עומר- משגב// כתבה: אורלי גלעד, מנהלת עומר- משגב  

שנת הקורונה עוררה מחשבה לגבי שכבת י"ב. איך השנה הזו תראה? האם נצליח לממש תהליכי פרידה? מסיבת סיום? האם השנה האחרונה שלהם בבית הספר תחשב כהחמצה או הצלחה? מתוך הרהורים ודאגות עלה רעיון המסע. מסע שימשך 24 שעות אינטנסיביות, בהן הבוגרות והבוגרים של עומר משגב, יחוו ניווטים, הליכת בדד, בישולי שדה ופעילויות אשר תאפשרנה התבוננות על המסע שלהם בשש השנים האחרונות וכמובן "מבט לעתיד". המסע התקיים בתנאי שטח, ברגל, ממורדות יער שגב ועד גבעת ארבל, ביובלים.

את המסע הוביל רועי מועלם- רכז המוגנות אשר בהכשרתו מוביל מסעות בטבע. הצוות החינוכי הצטרף למסע בתפקיד מלווה, מתוך כוונה ללמוד לשחרר את התיווך והסיוע הכל כך נוכחים בחיי התלמידים והעברת האחריות אליהם.  ההליכה במרחב הירוק והפתוח זימנה שיחות אישיות, מעגלים, ניסוי וטעייה, התמודדות עם השטח והבחירה באיזה שביל לצעוד… מוטיב "המעברים" ליווה אותנו מתחילת המסע ועד תומו. הערב סביב המדורה אפשר מעגל הודיה, סיפורי מורשת קרב וסיפורים אישיים.

את סיום המסע קיימנו בגבעת ארבל שהוקמה לזכרו של ארבל רייך, שנפל ביום כ"ו בתמוז תשס"ז (12.7.2007) בקרב בעזה והוא בן 21. ארבל אהב מוזיקה וניגן על תופים. היה חובב טבע וטיולים. הוא שאף לתרום לחברה וכמי שנתינה הייתה חלק בלתי נפרד מאישיותו, עסק בפעילות התנדבותית עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים שעמם בילה בשיט סירות בחוף עכו. היה חבר ורע ללא תנאים, רגיש ואכפתי, חדור אהבת המשפחה, האדם, הצבא, העם והמולדת.

עם השמש העולה, הורי הבוגרים, התייצבו גם הם, לקבל את פני ילדיהם, בחיבוק גדול, ברכה משותפת ופריסה של ארוחת בוקר מפנקת.

"היום נעשה משהו בלתי נשכח שישאיר זיכרון של שמחה מבורך…" המסע הסתיים בתחושת הודיה גדולה על ההזדמנות שניתנה לנו הצוות לראות ולשמוע את ההורים והתלמידים, מדברים את תהליך ההתבגרות ואת המקום המשמעותי שלנו, צוות עומר, בחייהם.

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות