דבר רכזת חינוך חברתי – ערכי עומר משגב

אלברט

החינוך החברתי – ערכי בבית הספר פועל יחדיו עם התחום הלימודי ומעניק לבית הספר ערך מוסף של בית ספר לחיים. הערכים שסופגים התלמידים והחוויות שהם עוברים בתחום הא- פורמאלי, הם הבסיס לעיצובם כבוגרים בעלי שיקול דעת ערכי וכישורים חברתיים. דרך החינוך החברתי – ערכי אנו מנסים לסייע לתלמידים לגבש לעצמם מאגר ערכים אישי, לעודד יוזמה להתנדבות בקהילה ולחנך לנתינה ואחריות חברתית.

בתכנית החברתית השנתית קיימים ימי שיא חודשיים, כאשר כל שכבה משתתפת ביום המותאם לה לפי הנושא השנתי המלווה את השכבות. הכיתות מתנסות בפעילויות הקשורות לגיבוש כיתתי ושכבתי ופעילויות שדרכן התלמידים יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות וייעוץ בנוגע לנושאים רלוונטיים לגילם ולסוגיות שבהן הם נתקלים בחיי היומיום. בנוסף לימי השיא, התלמידים נחשפים לתרבות מחוץ למסכים – תיאטרון, מחול, קולנוע, אומנות, ספרות ומוסיקה במסגרת "סל תרבות".

בבית ספר עומר הוחלט להרחיב את תכנית המעורבות חברתית המיועדת לשכבות י' י-יב' גם לחטיבת הנעורים מתוך חשיבה כי הנתינה לקהילה מלווה את תלמידינו בכל גיל. תלמידי חטיבת הנעורים יתנסו בהתנדבות ומעורבות חברתית דרך פרויקטים של תרומה לקהילה או לבית הספר על פי בחירתם.

אני מזמינה אתכם – תלמידים, הורים וצוות בית הספר לתרום רעיונות, להציע הצעות ולהעשיר את התוכן החברתי – ערכי שלנו!

מאחלת לכולנו תש"ף משמעותית!

סיון צוקרמן,
רכזת מערך חינוך חברתי – ערכי "עומר משגב"

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות