עדכונים

תמונות אחרונות

IMG_20170329_090127

דבר מנהלת בית ספר עומר משגב

מנהלת בית הספר אורלי גלעד

הורים ותלמידים יקרים,

אנו בפתחה של שנה"ל תשע"ט, שנתו הרביעית של בית הספר עומר משגב – מרחב חינוכי לבגרות והתבגרות. בית הספר הינו בית ספר תיכון, לחינוך מיוחד,המיועד לתלמידים מוכשרים, אינטליגנטיים ואהובים, שעברו וועדות השמה ומאופיינים בלקות למידה, קשיי קשב וריכוז, או לקות תקשורת בתפקוד גבוה. צוות בית הספר מונה 45 אנשי צוות הכוללים: מורים לחינוך מיוחד, סייעים, תרפיסטים, מרפאים בעיסוק, יועצות ופסיכולוג – אנשים מקצועיים, עם הרבה אור בעיניים.

בית הספר מתנהל במודל ייחודי של שותפות עם התיכון אסיף – משגב. השותפות באה לידי ביטוי במרחב החברתי והלימודי. תלמידי עומר משגב לומדים בכיתות קטנות על פי מערכת אישית מותאמת, אולם, יחד עם הכיתות מתיכון אסיף משגב, מהווים שכבת גיל משותפת. לתלמידים יש הזדמנות לקבל את המענה המותאם והמדויק תוך השתייכות לקבוצת השווים. השותפות מתקיימת בין צוותי המנהלים והמורים כמודלינג לתלמידים. אנו מאמינים שככל שתלמיד יתנסה בשיתופי פעולה, הוא ידע להתנהל בשותפות, בחייו הבוגרים.

לקראת שנה"ל תשע"ט אנו מתכוונים להעמיק בתוכניות הפדגוגיות הקיימות. בחטיבת הנעורים מתקיימת זו השנה השלישית תוכנית מב"ת – מפגש בין תרבויות ומס"ע -מיומנויות סיפורים וערכים. בחטיבה הבוגרת זו השנה הראשונה בה כל מסלולי ההרחבה, פתוחים בפני תלמידי עומר והלמידה תתקיים בשותפות עם תלמידי אסיף וקציר. מגמת הדגל שלנו "מיומנויות העיצוב" הולכת ומרחיבה את תחומי העיסוק – סדנת עיצוב, אמנות, תוכנות מחשב גרפיות, נגרות ועוד.

התוכנית "מבט לעתיד", המובלת על ידי המרפאה בעיסוק,  ממשיכה זו השנה השלישית וכוללת הכנה לחיי עבודה, הלכה למעשה. כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון אישי, הרצאות בנושא זכויות העובד והתנסות בארבעה ימי עבודה מלאים. במקביל התוכנית כוללת הכנה לקראת שירות משמעותי ומסגרות המשך. התלמידים יוצאים לשבוע גדנ"ע, שומעים הרצאות בנוגע לתפקידים בצבא ומתנסים בסימולציות לקראת הצו הראשון , אותו אנו מקיימים יחד בלשכת הגיוס בצו-ותא.

מערך הטיפול בבית הספר מוחזק על ידי חמישה תרפיסטים: בתנועה, בהבעה ויצירה, בדרמה ובמוסיקה. הטיפול נעשה בתוך בית הספר כטיפול פרטני וכקבוצות קונספט. בנוסף כל כיתה זוכה לשעת טיפול קבוצתי "הכיתה כקבוצה" פעם בשבוע. כמו כן, בבית הספר קיים סטודיו פתוח, המהווה מרחב ליצירה עבור תלמידי אסיף ועומר ומנוהל על ידי תרפיסטית ומורה לאמנות.

המערך הייעוצי בבית הספר מובל עי שתי יועצות ומתמקד בציר שש שנתי, כאשר כל שכבת גיל זוכה לתכנים המותאמים לצורכי הגיל. כמו כן, המערך הייעוצי נותן מענה לתלמידים ולהורים ומהווה עוגן לקליטה מיטבית והתמודדות במצבים שוברי שיגרה.

המערך החברתי ערכי מובל על ידי רכזת חברתית בית ספרית, וכולל אירועים חברתיים בית ספריים ושכבתיים סביב ערכים מובילים, מועדים וחגים, תרבות ומעורבות חברתית משמעותית.

השנה הנושא "אורח חיים בריא" מקבל את קדמת הבמה ואנו בית ספר מקדם בריאות. התלמידים ישתתפו בהרצאות וסדנאות בנושא תזונה נכונה, כושר גופני, הרגלי שינה ועוד. כמו כן, התוכנית שח"ק ירוק החלה לפעול בבית ספרינו ואנו מכוונים להעלות את המודעות ולפעול לטובת הקיימות בסביבה בה אנו חיים.

אנו בעומר – משגב משתדלים, בשיתוף פעולה עם ההורים, לאפשר לכל תלמיד לזהות את החוזקות, לחלום חלומות ולגדול באופן מיטבי כאדם שלם עם עצמו, בעל תחושת שייכות והשפעה על חייו וחיי הקהילה שסביבו.

אני מאחלת לכולנו שנה מוצלחת ומצמיחה,

אורלי גלעד, מנהלת עומר- משגב

דבר המנהלת תשעח

דבר המנהלת תשעז

נְגִישׁוּת
סגור סגור