עדכונים

תמונות אחרונות

IMG_20170329_090127

דבר מנהלת בית ספר עומר משגב

מנהלת בית הספר אורלי גלעד

הורים ותלמידים יקרים,

הורים ותלמידים יקרים,

שנת הלימודים תשע"ז הייתה שנתו השנייה של בית ספר עומר- משגב. בית הספר חרט על דגלו את הערכים המרכזיים: נראות ושותפות. ערך הנראות מאפשר לכל ילד ליהנות ממרחב צמיחה לימודי רגשי וחברתי ולהביא את עצמו לידי ביטוי תוך פיתוח החוזקות האישיות. ערך השותפות הבא לידי ביטוי בשיתופי פעולה בין צוותים, במרחבים הפיזיים ובפעילויות החברתיות המחזקות את תחושת השייכות ומאפשרות עשייה משמעותית בקמפוס החינוכי בפרט ובקהילת משגב בכלל.

השנה השנייה אופיינה באתגרים רבים. המשכנו להתפתח באופן מואץ וגילינו יכולות וכישורים. הגדלנו את אנשי הצוות ובעלי התפקידים, הקמנו כיתה נפלאה לתלמידים עם לקות תקשורת, פתחנו מגמת עיצוב לתפארת, יישמנו את התוכנית "מבט לעתיד"-הכנה לעבודה ולגיוס משמעותי, נגשנו, בפעם הראשונה, לבחינות הבגרות. הרחבנו את המערך הטיפולי לקבוצות קונספט. המשכנו לטפח את השותפות עם אסיף- משגב ואת השכנות עם קציר-משגב, באמצעות רכזי שכבה משותפים, ימי שיא וטקסים, טיולים וגיחות. הקפדנו לייצר פרויקטים משותפים, כגון: עמיתים משפיעים, מועצת תלמידים, קורס גלישת גלים וסטודיו פתוח- מרחב יצירתי משותף, שאף זכה השנה, להכרה ארצית על ידי הקרן ליוזמות חינוכיות "יד ביד".

השינויים הדרמטיים שהתחוללו בחיי בית הספר דורשים מאתנו, הצוות, לעמוד במחויבויות ובמטלות שלקחנו על עצמינו. כוחו של הצוות מתגלה בדיוק במקומות בהם מתחיל להיות קשה ועמוס ויש צורך לחלוק את הקושי עם אנשים טובים, הנמצאים לצדינו ומוכנים להקשיב, לסייע, לעודד כדי שבית- הספר על תלמידיו ומוריו יתפקד באופן מיטבי ויציב. הורים יקרים, העשייה החינוכית אף פעם לא נפסקת. היא מתרחבת, צומחת ומאתגרת. אנו מתבוננים על תלמידינו – ילדיכם ולומדים להתפעל מהחוזקות המתגלות. הצוות החינוכי עובד ימים כלילות, כדי שילדיכם יתמודדו בהצלחה עם האתגרים שגיל ההתבגרות מזמן להם. אכן בורכנו בעומר- משגב, בצוות משובח, יוזם, יצירתי ומיוחד במינו, צוות עם "אור בעיניים".

שנת תשע"ח בפתח ואנו גדלים ומתפתחים:

  • תהליך הבינוי צפוי להתחיל השנה ולהסתיים בעוד כחמש שנים. בשנים הבאות אנו נדרשים לגלות אורך רוח וסבלנות, על מנת שנצליח לנהל שגרת לימודים בתנאים ראויים ובבטיחות מעל לכל.
  • בשנה הבאה יסיימו את בית הספר, בהתרגשות רבה, תלמידי י"ב, מחזור א' של עומר- משגב, מחזור ל' בקמפוס החינוכי משגב.
  • מודל "המשולש הקדוש" ימשיך להוות את צוות הכיתה. מחנכת, תרפיסטית וסייע קבועים, מלווים את הכיתה ומאפשרים התבוננות ולמידה מנקודות מבט שונות.
  • לצד שיעורי הליבה והתוכניות הפדגוגיות המתחדשות, התלמידים ימשיכו ליהנות משיעורי העשרה בספורט, אומנויות הלחימה, אמנות, תוכנות גרפיות, סדנת עץ, גינון ועוד.
  • השנה מגמת העיצוב פותחת את שעריה לתלמידי אסיף והלימודים יהיו משותפים לתלמידי אסיף ועומר, בהובלת מורי מגמה עם הכשרה לחינוך מיוחד ולמקצועות העיצוב.
  • המעורבות החברתית תמשיך להיות חלק משמעותי מתוכנית הלימודים לחטיבה הבוגרת ואף תבוא לידי ביטוי במערכת השעות, בחטיבת הנעורים.
  • תלמידי י"א וי"ב ישתתפו בתוכנית "מבט לעתיד" שתכשיר את התלמידים לקראת חיים עצמאיים, גיוס משמעותי, מעגל העבודה ומעבר למסגרות המשך.

הורים יקרים, אתם מוזמנים להמשיך ולהיות שותפים ומעורבים בנעשה בבית הספר. הנוכחות שלכם נותנת לנו רוח גבית ומחזקת אותנו לאורך הדרך.

אני מאחלת לתלמידים, להורים ולצוות היקר, המשך חופשה טובה ובטוחה, שתאפשר לנו לשוב במיטבנו לשנת הלימודים החדשה.

בברכה,

אורלי גלעד

מנהלת על – יסודי עומר משגב

דבר המנהלת תשעז

נְגִישׁוּת