ממקלדת המנהלת – בין החגים תשפ"א

הורים, תלמידים, אנשי צוות – משפחת עומר המורחבת

אפתח בהערכה רבה לצוותים החינוכי של עומר משגב, אשר מגיעים בכל בוקר לפגוש את בני הנוער, פנים מול פנים, ללמד, לשוחח, להקשיב, לשתול, לנגן ועוד. אין תחליף לשגרה, בעיקר בימים של אי ודאות. כל יום בו אנו מצליחים לייצר שגרה חינוכית, הוא יום זהב.

אכן אנו נמצאים בתקופה מאתגרת וממושכת. החוסן הנפשי שלנו עומד בכל יום למבחן. הלחץ לשמור על בריאות התלמידים והצוות הוא רב ואנו עושים ככל שניתן לשמור על הנהלים ולמנוע הידבקויות ובדודים. ועם כל זאת, אנחנו מתמודדים עם תלמידים ומורים הנאלצים להיכנס לבידוד, עם חקירות אפידמיולוגיות חוזרות ונשנות ועם דיווחים יומיומיים על רמות תחלואה משתנות. נכון להיום בבית הספר עומר ישנם תשעה תלמידים בבידוד ושלושה אנשי צוות. נאחל לתלמידים לאנשי הצוות ולהורים שבינינו הנמצאים בבידוד, הרבה סבלנות ובעיקר בריאות.

כך נראה העולם בו אנו חיים וחשוב לתווך את המצב, להיות קשובים לתגובות, לא לשלול או למזער את החשש וגם לא להעצים את הלחץ. פשוט לשאוף לאיזון ופשוט זה לא… בימים אלה כולנו זקוקים לתמיכה והקשבה, למקורות אנרגיה ו"הטענה" וחשוב שכל תלמיד ואיש צוות יכיר את מאגרי התמיכה וההטענה וישתמש בהם. זו העת לסייע ולהסתייע אחד בשני לטובת החוסן של כולנו. מסתמן שאנחנו כבר לא ב"ריצות קצרות" אלא במרתון מתמשך. אנו מתבקשים להתאים את הכוחות שלנו לריצות ארוכות וממושכות הדורשות עצימות הדרגתית והכנת רזרבות לקראת הבאות. כמו ספורטאי המתכונן לריצות ארוכות גם אנחנו מכינים ומתכוננים למקצה הבא. מעודדים התמדה, תשומת לב לצרכים, חשיבות לחוסן המנטלי, תוך עידוד ושאיפה לשגרה ויציבות.

אני מזמינה אתכם להירשם למפגש הורים ביוזמת השירות הפסיכולוגי "מהזום לסוכה ובחזרה". המפגש יתקיים בזום ב 30/9  בשעה 20:30 .מטרת המפגש לקבל כלים איך לעבור את תקופת אי הוודאות בשפיות. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhtsXloQ2ZvtojDLZex-o-Sb7ScVXNh3y9SxcokgCC4C47Zg/viewform

רבים שואלים איך יראה שבוע הבא ומה משמעות החרפת הסגר? תשובות מדויקות אין לנו ולצערי כבר התרגלנו לכך, אך אנחנו כן יודעים להגיד שבמידה ויתאפשר לנו להגיע לבית הספר- אנחנו נגיע . ובמידה ונאלץ ללמד מרחוק- גם בזה כבר התנסינו. השיעור החשוב בתקופה זו היא לקחת אחריות על תחום האחריות שלך ולנסות לזהות הזדמנויות לצמיחה גם בקושי.

בעוד יומיים נתעטף בשקט המאפיין את יום הכיפורים. לכל אחד ואחת מאיתנו יש את הדרך לחוות את  יום הכיפורים. בין אם בדרך המסורת היהודית ובין אם בדרך יצירתית, משפחתית ופרטית אחרת. כך או כך, בתוך 24 שעות של שקט מופתי שאין שני לו בעולם, קשה להימנע מהרהורים באותם מושגים אודות סליחה, כפרה, מחילה וצער.

נייחל כולנו לשנה בריאה, פשוטה וגמר חתימה טובה.

אורלי גלעד, מנהלת עומר משגב

  
הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות