מנהלת בית הספר אורלי גלעד

הורי עומר- משגב היקרים,

"עומר משגב" הינו מרחב חינוכי מיוחד, לבגרות והתבגרות מיטבית, הממוקם בקמפוס החינוכי ומתנהל בשותפות ובשכנות עם התיכונים אסיף וקציר משגב.

אל בית הספר מגיעים בנות ובני נוער מכיתה ז-י"ב, שעברו וועדות זכאות ונמצאו זכאים ללמוד במרחב חינוכי מיוחד. הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות במרחבים מגוונים, תוך נראות והתבוננות על צרכיו החינוכיים והחברתיים-רגשיים של הנער/ה. לכל תלמיד/ה נבנית תכנית אישית המבוססת על שיח עם הנער/ה, מיפויי הצרכים והכישורים, הגדרת יעדים ודרכי פעולה, תוך שיתוף המשפחה.

צוות בית הספר כולל אנשי חינוך, טיפול וסיוע, בעלי הכשרה מקצועית, מכוונות לנוער ובעיקר "אור בעיניים". צוות הכיתה מורכב מ"השילוש"- מחנכת, איש טיפול וסייעת, המובילים ביחד את הכיתה ואחראים על הרווחה הרגשית, החברתית והמענה הפדגוגי. לצדם ישנם אנשי חינוך וטיפול נוספים השותפים לכל העשייה החינוכית.

אנו מתלבטים בכל שנה, כיצד נכין את תלמידינו להיות בוגרים עצמאיים, בעלי תחושת מסוגלות ושייכות, המעזים לחלום חלומות ויודעים גם להגשים חלק מהם. במהלך שהותם בבית הספר הם מוזמנים להתנסות בכל אותן מיומנויות שאמורות להוות את הבסיס להצלחת הבוגר במאה ה 21- ניהול עצמי, מודעות עצמית וסביבתית, מיומנויות בין אישיות, אוריינות דיגיטלית, למידה עצמאית, פיתוח היצירתיות, אחריות אישית וגמישות לאור מצבים משתנים, בעיקר בשנתיים האחרונות.

שנת הלימודים תשפ"ב הינה שנה מאתגרת במיוחד. אנו עוסקים בהיערכות לפתיחתה והתנהלותה לצד הקורונה. הנחת העבודה היא כי שנת הלימודים תפתח לכלל התלמידים, תוך נקיטת מהלכים לשמירה על מוגנות התלמידים והצוות. בית ספר עומר משגב הינו בית ספר קהילתי ומהווה חלק ממערכת החינוך. אנו פועלים על פי החלטות משרד החינוך ואגף החינוך במועצה האזורית, בכל הקשור למתווים, בדיקות והתנהלות תקינה. בשנה וחצי האחרונות צוות בית הספר נדרש לתת פתרונות יצירתיים ומגוונים בתחום הרגשי, החברתי והפדגוגי. פיתחנו את היכולת ללמד גם מרחוק, הצלחנו לייצר מעטפת של תמיכה למבוגרים, לתלמידים ולעיתים גם למשפחות. הפדגוגיה התמקדה בלמידה רלוונטית ורב התלמידים צלחו את משימות הבגרות ויעדי ההתבגרות בגאווה גדולה.

אנו בפתחה של שנה מאתגרת נוספת, המושפעת מתחום הבריאות ומשפיעה על הכלכלה, החברה ובעצם על כל תחומי חיינו. אנו ב"עומר משגב" נשתדל לייצר עבור ילדיכם יציבות ובהירות וננסה לזהות הזדמנויות לפיתוח למידה פדגוגית, חברתית ורגשית במרחב החינוכי.

מאחלת לכולנו שנה בריאה ומוצלחת,

אורלי גלעד, מנהלת עומר-משגב

קיץ 2021 לקראת שנה"ל תשפ"ב

 

***

דבר המנהלת תשפא

דבר המנהלת תשעט

דבר המנהלת תשעח

דבר המנהלת תשעז

הגדרות כלליות כניסה למערכת