ביום שלישי, 28.3.17 התקיים יום שיא לשכבת ח' בנושא השלכות שתיית אלכוהול בגיל ההתבגרות. יום השיא התחיל בהצגת יחיד מרתקת ועוצמתית בשם "תשמעו סיפור". השחקן אודי פרסי היפנט את התלמידים במשך 55 דקות. לפני ההצגה, התלמידים עברו הכנה להצגה בכיתות. לאחר ההצגה, כל כיתה עברה פעילות בנושא במעגלי שיח עם המחנכות.

     IMG_20170328_111557

תקציר ההצגה: סיפור חברותם הארוכה של אסף ואבנר שמגיעה לקיצה הכואב ערב אחד, כשנדמה לאסף שאבנר מתקרב יותר מדי לנועה, חברתו החדשה. חבורת הבנים והבנות מבלה לרוב את לילות שישי בגן הציבורי. בהתחלה רק במפגשים חברתיים, ובהמשך גם בשתיית אלכוהול זמין, ש"משחרר" את האווירה. אבל באותו ערב שישי, משהו יוצא מפרופורציות, מישהו מאבד שליטה, ואי הבנה הופכת לאירוע אלים. משקה אחד יותר מידי הופך לכאב שלא ירפה מאסף כל חייו. אובדן החברות, אובדן האהבה, והנזק החברתי, כשכל חבריו מתרחקים ממנו. שנים לאחר מכן הוא עוד מנסה להבין מה קרה באותו לילה, ואיך אבד לו כל עולמו. רק דבר אחד בטוח – הוא ינסה להציל אחרים מאיבוד שליטה, כפי שקרה לו אז.

לצפיה בתקציר ווידאו של ההצגה

בסיום ההצגה, התלמידים לא נשארו אדישים והגיעו אל השחקן כדי להחמיא ולשתף את רגשותיהם:

"ההצגה היתה מדהימה, לא האמנתי שיהיה כל כך טוב".

"היה מרגש וכואב ועצוב ומלמד, היו לי דמעות בעיניים".

"אני חייבת לראות את ההצגה שוב עם אחיות שלי וההורים שלי, זה חשוב לא רק בגלל האלכוהול, גם בגלל מה שאנחנו עוברים בגיל ההתבגרות".

"כשאמרו לנו שחקן יחיד, לא חשבתי שיהיה משהו, אבל הוא פשוט ריתק ברמות ולא האמנתי שישבתי 55 דקות ברצף. אחת ההצגות הטובות".

 big_870_show_pics_3 big_870_show_pics_1

מחזה ובימוי: אייל נחמיאס תפאורה ותלבושות: לירון מינקין  מוזיקה: קובי ויטמן הדרכת טקסט: מרגלית גז אבזרים: נרקיס אלבה ייצור ופטנטים: דידי אלון ע' במאי: רוית דור

תקציר ההצגה ותמונות השחקן מתוך האתר תיאטרון אורנה פורת

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות