עדכונים

תמונות אחרונות

IMG_20170329_090127

קישורי חינוך – לשעת מחנך ובוקר טוב חינוך

בוקר טוב חינוך – להפוך רבע שעה למשמעותית

בוקר טוב חינוך תכנון שבועי למורה – הצעות נוספות – מחוון לתלמידים

טבלת בוקר טוב חינוך לתליה עבור התלמידים

אסופת שיעורי חינוך לשעת חינוך או בוקר טוב חינוך שנבחרו להכי טובים של תיכון רוטברג

חוברת בוקר טוב אורט תרשיחא

חיזוק לחינוך חברתי בעידן הסמארטפונים – ברקודים לתליה בכיתה או במפלס

אתר תנ"ך 929  מאמרי דעה, סיפורים אישיים וכתבות קצרות ורלוונטיות לפי אירועים אקטואליים וחיבורם לתנ"ך. מומלץ מאוד!

פרויקט תהילים בשר ודם עשרה גיבורים שמביאים את סיפורם האישי בקפסולת סרט של 2 דקות. כל פרק הינו סרט קצר ובמרכזו דמות בשר ודם, שסיפורה מתכתב באופן חופשי עם פסוק מתהלים.

אתר "אלכסון" – מחשבות מתחילות כאן אתר מדהים עם מאמרים, מחשבות, סיפורים וכתבות קצרות בנושאים שונים. יש אפשרות לחיפוש לפי נושאים. מומלץ מאוד!

סדר עולמי הסיפורים החשובים, המעניינים והמרגשים שבלטו במהלך השבועמומלץ באופן קבוע כפתיחת שבוע.

ערוץ יוטיוב – דברים שלמדתי היום  ערוץ סרטונים באורך 5 דקות בנושאים שונים. אפשר לנדב תלמיד לבחור מספר סרטון באופן אקראי ולראות מה מזמן לנו "הגורל" ללמוד היום. 

מאגר סרטונים קצרים מחולק לפי נושאים – מאגר של 70 סרטונים קצרים לבוקר טוב חינוך, לשיעורי חינוך או כהתחלה / מחזיר קשב לשיעורים הרלוונטיים לתכני הסרטונים. מומלץ מאוד להיכנס ולעבור על הרשימה.

רעיונות לציון ימי הולדת בכיתה – באדיבות קרן להמן כפר גלים


מאגרי מערכי שיעורי חינוך בנושאים שונים

חוברת ניהול כתה כיחידה חברתית

מאגר שיעורי חינוך וחברה

שיעורי חינוך לפי נושאים – אתר שאיפה

שיעורי חינוך בנושא אלימות וטיפוח אקלים בית ספרי – בין הצילצולים

מעורבות חברתית – הנוער במרכז העניינים: רשימה וקישורים לחוברות

מאגר סרטים חינוכיים קצרים + מערכי שיעור מעולים לשעת חינוך

מאגר מערכי שיעור מצויינים לתלמידי יא' + יב' בנושא הכנה לשירות צבאי

מערכי שיעור בנושא מגדר – מערכי שיעור עם אג'נדה של קדמה

חוברת פעילויות לגיבוש קבוצה תכנית מחצית או שנתית 

תכנית חוסן לחינוך

 

סרטים באורך מלא +תרגום לצפיה ישירה

לסניור באהבה

מורה לחיים

מטוסי נייר 1:36

בחזית הכיתה

מסע במאה צעדים

המתנה המושלמת

מקובלות (סרט בעברית באורך שעה)

בריונות ברשת

צמות (סרט ישראלי) 1:36

16 משאלות 1:30

הנחשול 0:45

בורות 1:57

בעל זבוב 1:30

פרידה (סרט פרסי) 2:02 

אין לאן לברוח 1:43

ברוס הגדול מכולם 1:41

העולם שלי 1:43

 

סרטונים  עם מוסר השכל לבוקר טוב חינוך/שעת חינוך

ספינה של חברות
שני דייגים ניצלים מטביעת ספינה ונסחפים לאי. לכל אחד משאלה, מה יבקשו? מוסר השכל: העריכו את החברים ואל תשאירו את היקרים לכם מאחור.

שניים על הגשר – סרטון 2:45
דוב ואייל מצוירים ועקשנים נפגשים על גשר ומסרבים לוותר. הארנב והדביבון מגיעים ומלמדים אותם לקח. מוסר השכל: שיתוף פעולה תמיד יפתור בעיות ויפנה את הדרך מעקשנות מיותרת שלא יעילה לאף אחד מהצדדים.

החזיר והעוגיות – סרטון 3:51
אורמי הוא חזיר עקשן שרוצה להגיע לצנצנת עוגיות על מקרר. גם כשהוא כבר מצליח להחזיק עוגיה, הוא לא יכול לאכול אותה. מוסר השכל1: אם סימנתם לעצמכם מטרה, נסו את כל האמצעים להשיג אותה גם אם זה מצריך מכם להיות יצירתיים. מוסר השכל2: יש עקשנות טובה ויש עקשנות… פחות. אם נתקלת בקושי ואתה לא מצליח להתמודד איתו, עדיף לקרוא לעזרה (למשל למישהו גבוה שיוריד את צנצנת העוגיות).

הזברה שאיבדה את הפסים – סרטון 2:45
יום אחד, הזברה נתקעה בעץ ואיבדה את הפסים. מה יהיה? הפסים הם סימן ההיכר שלה! אחרי ניסיונות רבים להשיב את הפסים, הזברה לפתע זוכה למחיאות כפיים מחבורת זברות ומבינה שגם בלי פסים יקבלו אותה. מוסר השכל: אם גיליתם משהו בעצמכם שאתם חושבים שייחשב כשונה בקרב המשפחה, החברה, יכול להיות שאתם מפחדים לחינם. תהיו שלמים עם עצמכם. כשאדם שלם ובטוח בעצמו, גם השאר יקבלו אותו, גם אם זה ייקח טיפה יותר זמן.

דברים שאפשר ללמוד מעיפרון
מצגת ויראלית עם תמונות מרשימות של עפרונות שאפשר ללמוד מהם לקח לחיים. מומלץ להתחיל את השיעור עם עיפרון ביד ולשאול "מה אפשר ללמוד מהעיפרון הזה"?

3 חפיסות משככי כאבים ומרק ירקות – סרטון 3:02
ילד קטן גונב תרופות לאמו החולה וניצל ע"י מנהל בית תמחוי. 30 שנה אחרי, אותו מנהל זקוק לעזרה ומקבל אותה מהילד שכבר גדל והפך למושיע שלו. מוסר השכל: נתינה היא דרך התקשורת הטובה ביותר. אם תהיו טובים, הטוב יחזור אליכם, גם אחרי 30 שנים.

לדאוג למי שדואג לכם: כיבוד הורים ומבוגרים – סרטון 3:03
נערה גדלה עם אבא אילם. כולם צוחקים עליה בגלל הלקות שלו והיא מסרבת להשלים עם העובדה שהוא שונה. היא לא מסוגלת להתמודד עם העובדה שכולם צוחקים עליה ועושה מעשה קיצוני. אבא שלה עושה הכל כדי להציל אותה. מוסר השכל: גם הורים שהם קצת שונים, הם עדיין הורים שידאגו ויעשו הכל למען הילדים. תהיו גאים במי שגידל אתכם, שדאג לכם – הורים, סבים וסבתות, אחים ואחיות גדולים או כל מבוגר משמעותי. אל תשכחו לדאוג למי שדאג לכם.

לא מוכרים כוס קפה לערבים – סרטון 2:33
קטע מתוך "מה אתם הייתם עושים"? ערביה נכנסת לקיוסק בתחנת דלק ומבקשת הפוך. המוכר מצהיר שבחנות שלו לא מוכרים לערבים. אישה יהודיה שנוכחת באירוע מפחיתה במילים ומצטיינת במעשים. מוסר השכל: אנו חיים בחברה מעורבת, יהודים לצד ערבים, גם כאן בבית הספר. עלינו ללמוד לחיות בקבלה, הבנה וכבוד אחד כלפי השני, גם אם דעותינו, דתנו ואמונותינו שונות.

כולם מתים, אבל לא כולם חיים – סרטון 5:18
זה לא המוות ממנו רוב האנשים מפחדים, אלא להגיע לסוף חייהם ולהבין שהם לא באמת חיו. סרטון מדהים על חרטות ומהות הקיום שלנו, מטרות ועשייה. "אתה לא מוגדר על ידי העבר שלך, אלא נולד כל רגע מחדש". מתאים לתחילת שנה ולקראת תל"א או כשאוויר המפרשים קצת יורד. מאוד מתאים גם לחטיבה בוגרת.

סרטון שיר הנושא של האולימפיאדה הפראלימפית 3:12
we are the superhumans מוטיבציה להתמודדות עם קשיים, להצבת מטרות, כל אחד יכול להגשים את המטרות שלו למרות ואולי בזכות הקשיים שלו. קליפ מדהים, מרגש ואופטימי.

סרטון הדרך לאולימפיאדת ריו 2016 2:27
"קשה לי, הפסדתי, אני לא יכול, השקעתי כל כך הרבה ובסוף נכשלתי" – סרטון מוטיבציה המזמן שיח על השקעה ואכזבה עם מסקנה שגם אם לא מקבלים מדליית זהב, עשינו את המיטב שלנו! מתאים לעידוד לימודי, חברתי והתנהגותי.

חשיבה חיובית 2:50 
מה אתם רואים? לכולנו יש נטיה לחפש את מה שחסר ולכן נוטים להסתכל על חצי הכוס הריקה. סרטון עם ניסוי לתלמידים. 

סגנונות התמודדות שונים 3:40
לכל אחד יש דרך אחרת להתמודדות. איך אפשר לדעת אם הדרך בה אני מתמודד טובה?  אפשר לעצור את הסרטון לפי הטקסט ולבקש מענה מהתלמידים. סרטון שמתאים גם לשילוב בתכנית חוסן.

מה קורה בלחץ?
מה עובר על הגוף שלנו, על המוח שלנו בשעת לחץ. איך להגיב ללחץ? על 3 סוגי התגובות FFF. סרטון שמתאים גם לשילוב בתכנית חוסן. סרטון אינטראקטיבי שמפעיל את התלמידים.

 

סיפורי העצמה ומוטיבציה לבוקר טוב חינוך/שעת חינוך

דרק רדמונד – סרטון 3:14
דרק רדמונד, האצן שהיה מועמד לזכות במדליה אולימפית שובר את הרגל במסלול הריצה ולא מוותר. מוסר השכל: דברים לא תמיד מסתדרים כפי שתכננו, אך אם לא מוותרים מנצחים בכל מקרה.

ניק וויצ'יץ – סרטון 4:10
ניק וויצ'יץ, נולד בלי גפיים אך לא וויתר על החיים והיום הוא מרצה מפורסם ומבוקש למוטיבציה וכוח רצון בכל העולם. מוסר השכל: להפוך את הקושי להזדמנות, להפוך את החסרון ליתרון, לשמוח בחלקך ולנצח את הבלתי אפשרי.

וויל סמית' – סרטון 4:15
אוסף של קטעי ראיונות מעוררי השראה על ההצלחה של השחקן המוכשר. מוסר השכל: כשרון לא מספיק, הלמידה והעבודה הקשה היא שמביאה לתוצאות. ההצלחה לא מגיעה ביום אחד. לא בונים חומה ביום אחד, כל יום אתה מניח לבנה באופן הכי מושלם שיכול להיות וחזור להניח עוד אחת כזאת ביום למחרת.

הדבר האחד שבשבילו כדאי לחיות – כתבה שי אביבי
"לב פתוח הופך את חיי מגיהנום של בדידות, הפרדה ותחרותיות לגן עדן שיש בו שפע ומקום להכל ולכולם. כשהלב פתוח אתה לא חסר כלום. אתה מביט באחיך ואחיותיך, כל אחד זוהר באורו המיוחד, ואתה לא על חשבונם והם לא על חשבונך ויש הכל תמיד וכל הזמן" כתבה המעודדת פתיחות, שבירת סטראוטיפים ונתינה.

סרטון אל"מ דרור פלטין חוזר לרוץ אחרי תאונת צניחה 3:06
מה קורה כשחיים מפתיעים אותו, ולא לטובה? התמודדות עם חוויות מאתגרות ולא נעימות, להעריך את החיים, הצבת מטרות. לא לוותר על המטרה גם כשבדרך קשה מאוד. הכל אפשרי, ניצחון רוח, ניצחון הגוף.

כתבה עם סרטון מלווה: בדרך למטה, בדרך למעלה – פצועי צה"ל צועדים להימאליה
להנרי יש רק רגל אחת, אסי לא רואה, סוסנה מכוסה צלקות, ובראשו של דין חקוקות תמונות הזוועה מהקרב בסג'עייה אבל בטיפוס המפרך להימלאיה, בטיול שחרור מאוחר לפצועי צה"ל, הם השאירו מאחור את כל הכאבים והפחדים, פרקו את עול הזיכרונות ושעטו יחד קדימה בין הרים מושלגים ונהרות זורמים גילו שצלילה לתהומות הנפש יכולה דווקא להקל על טיפוס לראש הפסגה. הרעיון הוא להמשיך ללכת, גם כשזה נראה בלתי אפשרי.

מערכי שיעור בנושא גלישה בטוחה ברשת

רשת גבולות ומה שביניהם

מה ההבדל בין שיתוף, הפצה ושמירה על הפרטיות?

לוקחים 30 שניות למחשבה – שמירה עלהפרטיות ברשת (עברית)

חושבים לפני שמפיצים- 

מגוון סרטונים ופעילויות של המחוז לחינוך התיישבותי

נפגשים ברשת- הרצאות מקוונות שניתן להירשם בחינם ולהקרין בכיתה 

מונעים עבריינות נוער ברשת – מקרה נער סרטון מניעה 1:00

מונעים עבריינות נוער ברשת – מקרה נערה סרטון מניעה 1:00

גלישה בטוחה עם כוכבי ערוץ הילדים סרטון 3:46

מנקים אחריך את הרשת UNDO – אפליקציה שמוחקת את כל מה שלא רוצים שיישאר ברשת סרטון 1:35

פרודיה על דור הסלפי: טיפים לתמונה טובה – נועה פילטר סרטון 2:06

סיימון סינק על ילדי המילניום סרטון 15:25

שומרים על הילדים גם ברשת – הורים נחשפים לראשונה לקומנטים פוגעים על ילדיהם סרטון 3:40

נערות מעלות סרטונים בבקשה לתגובה "יפה" או "לא יפה" סרטון 2:44

סיפורה של אמנדה טוד מתורגם לעברית סרטון 7:56

 

 

נְגִישׁוּת
סגור סגור